Zondag 14 juni 2015

Vandaag rijden we de route "Demarteau". Een tocht die we in het verleden met ons lid Frans Demarteau hebben gereden en die nu nog in onze gps staat. Het is een prachtige tocht van 93 km die door het buitengebied van Kevelaar loopt. Om 9.00 uur starten we met 10 renners van de B groep en beginnen aan deze mooie tocht.

In het peloton missen we vandaag de familie Marcellis. Zij hebben een lange tocht gepland. Onder leiding van twee van onze clubleden, Lei en Dave Marcellis, rijden zij hun familie naar een "verre neef" in Zutphen. We rijden via de Ysselsteynseweg naar Heide en dan richting Leunen. In het buitengebied van Leunen moeten we onze rit verleggen omdat er aan de weg gewerkt wordt. Via Oirlo koersen we richting Wanssum, waar we de Maas oversteken. Na de brug rijden we langs de Maas richting Wellerlooi, en het is genieten: een zonnetje en een lekkere temperatuur. Als we Duitsland in rijden hebben we alleen nog prachtige, rustige landwegen. In een rustig tempo rijden we door de heide kwekerijen van Sonsbeck. Op de pauze plaats eten we onze beroemde banaan en zien dan dat het nog 40 km is voordat we bij Egelmeers zijn. Maar er wordt niet gemopperd. Op de pauze plaats hebben we een prachtig uitzicht en Peter Paul wil nog langer blijven zitten, maar het is tijd om te vertrekken. We passeren enkele grote grindafgravingen en komen zo in Weeze. We rijden langs het vliegveld naar Well. Hier besluiten we om de kortste weg naar huis te nemen want vorige week hebben we door de late aankomst, het terras moeten missen. Via Wanssum en Venray komen we om 12.20 uur aan bij de Herberg. Inmiddels zijn daar al een grote groep leden van de club neergestreken en met z'n allen genieten we na van deze mooie fietsmorgen.