Clubtocht 3 mei 2014

Het was met een 3 ˚C koud deze morgen. We vertrokken deze morgen met twee groepen om 8:00 uur vanuit Herberg de Peel voor de verlengde clubtochten welke zo nu en dan gepland worden om een wat langere afstand te fietsen. Om 9:00 uur gingen er ook nog eens twee groepen waarvan de één het bos in dook en de ander op de harde weg met de racefiets.

 De vroege vogels splitste zich op waarbij de ene groep de inmiddels bekende klassieker  ‘De Kanalentocht’ in de GPS geprogrammeerd had. Deze route gaat langs de diverse kanalen via Griendtsveen, Neerkant, Heibloem onder Roermond door, Kelpen, Nederweert, Someren-Eind en dan via Heusden en Liessel terug naar ons eigen dorp. Een prachtige route met verassende wegen. De andere groep ging met een zestal rijders ook voor een 125 km lange tocht richting Maarheze. Na een aantal kilometers richting America sloten we aan bij de vorige groep waarna al vrij snel de routes zich weer splitsten. Deze route ging vervolgens via Helenaveen,Grashoek,Heibloem,Heythuysen, Ospel. Om vervolgens aan de onderkant van Weert langs de A2 richting Maarheze te gaan. Waar we normaal gesproken richting huis de wind in de rug hebben kregen we hem deze keer van voren. Even wennen maar daar kwamen we vandaag ook goed doorheen. De weg vervolgde zich via Someren, Asten, Liessel, Vlierden en Deurne richting Ysselsteyn. Om 11:45 kwamen we op het toen nog lege terras aan. Waar vervolgens in drie kwartier uit alle hoeken van ons dorp de één na de andere groep arriveerde zodat het terras uiteindelijk toch weer zeer goed gevuld was. Het was een koude, zonnige morgen en iedereen had genoten met zijn eigen groep en eigen tempo.