Clubtocht 13 april 2014

April doet wat ie wil en dat klopt ook, zonnig en koud en zoals ieder jaar staat er in deze periode vaak veel wind. De route was nagenoeg een kopie met wat wijzigingen na, dezelfde als vorige week. De route is na te lezen op de website van de tourclub.

Vanwege de harde wind is de route die we eerst wind tegen willen bedwingen ook noodzakelijk. Onderweg passeren we zowaar een nieuw terrein van onze hoofdsponsor Maessen bedrijven voormalig het bezit van Philips, hier wordt driftig gesloopt en gebouwd. En hier rapen we een peloton renners uit Meijel op. Deze week is opeens iedereen gewend aan de commando's en weet iedereen wat rechts of linksaf betekend en draait iedereen de juiste kant op, wat voorheen weleens mis ging gelukkig zonder gevolgen. Na een zware inspanning en het nodige kopwerk wind tegen, bereiken we Sterksel en draaien we langzaam met de wind mee. Omdat Thijs deze dag geen goede benen heeft wordt er via Deurne koers gezet naar Ysselsteyn, ja hoor via het fietspad, zo voorkomt men dat er gesprint gaat worden. Achter uit het peloton roept er iemand bij de kruissnelheid van 40+ kilometer per uur iets van vieftig, en we besluiten hier gehoor aan te geven en met de wind in de rug en de zon ien de tes rijden we met 51,7 per uur naar Ysselsteyn. Uiteraard houden we in de kom ons wel aan de snelheid en arriveren we met het volledige peloton bij de herberg, wederom geen lek vandaag. Mooi voor twaalven terug en 94 kilometers gereden, wederom doelstelling gehaald. Even later arriveren de heren van de B groep en vlak erna de dames en heren van de mountainbike groep. En na aankomst van de C groep zit het terras weer tjokvol renners.  Zaterdag gaat er een delegatie van onze club naar het zuiden voor de jaarlijkse Amstel Gold Race, we zijn er klaar voor.